FACADTHERM DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ

FACADTHERM DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ

Ürün Bilgileri

Ürün Sektörü: 

  • İnşaat Malzemeleri

DIŞ CEPHE MANTOLAMA ISI YALITIM SİSTEMLERİ UYGULAMA TEKNİKLERİ

1. Uygulama Öncesi Hazırlıklar: Uygulamaya başlamadan once binanın tüm cephelerinin yüzey bozuklukları yatayda su terazisi ve düşeyde şakül kullanılarak belirlenmeli ve yüzey eğriliklerinin giderilmesi için kaba sıva yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyin kuru olması, kaba sıvanın tozuma yapmamış olması gerekmektedir. Yeni yapılarda iç cephede yapılan sıva ve boya gibi imalatlar tamamlanmış, dış duvarlar tamamen kuru ve nemsiz olmalıdır. Uygulama esnasında direk güneş ışığından, yağmur ve şiddetli rüzgar gibi dış etkenlerden özel bir branda yardımı ile sistem korunmalıdır.

2. Su Basman Profili Montajında, ısı yalıtımına başlanacak seviye işaretlenmeli ve bu seviye bina dış yüzeyinde su terazisi ile taşınmalıdır. Yalıtım kalınlığına uygun su basman profilleri montaj vidaları ile duvara sabitlenir.

3. Isı Yalıtım Levhalarının Yapıştırılması, hazırlanan yapıştırma harcı cephenin düzgünlüğüne göre iki farklı yöntem ile levhalara uygulanarak yapıştırma işlemi sağlanır. Eğer cephede 2 cm’e kadar yüzey bozuklukları var ise öbekleme yöntemi, yüzeyde hiçbir yatay ve düşey bozukluk yok ise taraklama yöntemi ile levhalar yapıştırılır.

4. Isı Yalıtım Levhalarının Dübellenmesi, ısı yalıtım levhalarının yapıştırma işleminden en az 24 saat sonra dübelleme işlemine geçilir. Kullanılan yalıtım malzemesine ve yüzey özel- liklerine göre dübel seçimi yapılır.

5. Yardımcı Profillerinin Uygulanması, köşe profili, denizlik uzatma profili, fuga profili gibi yardımcı profiller ihtiyaca göre uygulanır.

6. Sıva Harcı Uygulaması, ısı yalıtım levhasının dübellenmesinden 24 saat sonra sıva uygulamasına geçilir. Sıva dişli taraklı mala yardımı ile tüm cepheye uygulanır, sıva daha yaş iken donatı filesi, yukarıdan aşağıya bastırılıp gerilerek harcın içine gömülür.

7. Dekoratif Son Kat Kaplama Yapılması, kuruyan sıvının üzerine yüzeyin tozdan arındırılması ve tutuculuğun artması için tüm cephe yüzeyini tamamen örtecek şekilde astar uygulanmalıdır. Astar uygulamasından 48 saat sonra dış cephe kaplama malzemesi veya dış cephe boyası uygulanır.