İstanbul Teknik

İstanbul Teknik

Firma Bilgileri

Sektör: 

  • İnşaat Malzemeleri

Faaliyet Alanı: 

İnşaat Mazlemeleri

Hakkımızda: 

İstanbul Teknik, 1998 yılında faaliyette bulunduğu inşaat sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak ve ülke sanayisine katkıda bulunmak üzere kurulan %100 Türk sermayeli bir yapı malzeme üretim, satış ve çözüm mühendisliği firmasıdır.

İnşaat sektörüne yönelik maksimum faydayı sunan ürünlerin üretimini ve satışını sağlayan İstanbul Teknik, yer aldığı tüm projelerde amaca uygun çözümleriyle dikkat çekmektedir.

Altyapıdan konuta, yalıtımdan asfalt uygulamalarına kadar geniş bir ürün ve mühendislik uygulaması yelpazesine sahip olan İstanbul Teknik, sektörde kalitesiyle ve uzun yılların deneyimi sonucunda müşterilerine verdiği güven ile öne çıkmaktadır.

2011’in Nisan ayında Çorlu’da faaliyete geçen ve 4.500 m² kapalı alana sahip tesisinde, yıllık 4 milyon m² kapasite ile 6,20 metre genişliğe kadar geogrid üretimi yapmaktadır. ForTex ve AsfaltTex markalarıyla pazara sunulan bu ürünleri piyasadaki rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, ilk kez bir Türk firmasının polyester ve cam elyaf örgülü geogridi uluslararası standartlarda üretiyor olmasıdır.

İstanbul Teknik, Türkiye’nin ilk ve tek yerli soyulma önleyici katkı malzemesi olan TeraGrip’in de üreticisidir.

Üretim bantlarında modern teknolojinin sunduğu tüm yenilikleri kullanan İstanbul Teknik, AR-GE faaliyetlerini bünyesindeki laboratuarları ve kalifiye personeli ile sürdürmektedir.

Orta Doğu ve Türkî Cumhuriyetler başta olmak üzere 52 ülkeye ihracat yapmaktadır. Türkiye genelinde 1.000 satış noktasına sahiptir. Bünyesindeki 20’yi aşkın mühendis ve mimarı ayrıca konusunda uzman 80 çalışanıyla her müşterisi için projesine özgün çözümler sunmaktadır.

İstanbul Teknik, EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi altında çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca ürünlerinin Avrupa Birliği sınırları içinde kullanılabilirliğini gösteren CE sertifikalarına sahiptir.

İstanbul Teknik, “Yaşamı İyileştirmek İçin” sloganıyla, faaliyette bulunduğu alanlardaki lider konumunu, müşteri memnuniyetinden ödün vermeden sürdürmektedir.

 
 
İletişim
İSTANBUL TEKNİK İNŞAAT MÜHENDİSLİK SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Tic. Sicil Numarası: 

384687

E-Posta: 

info@istanbulteknik.com

Telefon: 

+90 212 438 18 08

Faks: 

+90 212 438 18 01

Adres Bilgileri: 

Oruç Reis Mah. Tekstilkent Cad. Koza Plaza B blok No:12/A D:191
Esenler İstanbul