Membran Astarı 1035 - Bitümlü Membran Astarı

Membran Astarı 1035 - Bitümlü Membran Astarı

Ürün Bilgileri

Ürün Sektörü: 

  • İnşaat Malzemeleri

Tanımı
Su ve bitümün, özel yöntemler kullanılarak karıştırılması ile elde edilen kullanıma hazır bir astar malzemesidir. Bünyesindeki su buharlaştıktan sonra, sürüldüğü yüzeyde yapışma artırıcı bir tabaka oluşturur.

Kullanım Alanları
MEMBRAN ASTARI, her marka bitümlü membran uygulamasından önce astar olarak kullanılır. Üstün yapışma özelliği sayesinde, üstüne uygulanan bitümlü membranların, yüzeye daha sağlam ve boşluksuz yapışmasını sağlar.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama
Uygulama yapılacak yüzey toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı ve gevşek parçalar kazınmalıdır. Sivri uçlar ve köşeler yuvarlatılmalıdır. Büyük gözenek ve çatlaklar Tamir Harcı ile doldurulmalıdır. MEMBRAN ASTARI soğuk uygulamalıdır. Yaklaşık %20 oranında su ile karıştırıldıktan sonra, bitüm fırçası veya tabanca ile uygulanır. Hava koşullarına bağlı olarak yaklaşık 4–5 saatte kurur. Yağışlı havalarda veya +5C’den düşük sıcaklıklarda uygulanmamalıdır.

Avantajları
Çok ekonomiktir. Kullanıma hazırdır. Yanıcı ve zehirli maddeler ihtiva etmediğinden, kapalı yerlerde güvenle kullanılabilir. Karışımında su bulunduğu için, yüzey nemli dahi olsa iyi bir yapışma sağlar. Herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Su bazlı olduğundan çevre dostudur. Soğuk uygulamalıdır. Isıtma ve inceltme gerektirmez.

Sarfiyat
250 gr / mt2

Ambalajları
Net : 16 kg Metal Kutu