Yerlisini Seç Paran Cebinde Kalsın

Yerli Marka Kullan,

Paran Ülkende Kalsın...

 

NEDEN iyisiyerlisi ?

 

iyisiyerlisi, yerli marka tüketimini teşvik edici bir sosyal iletişim ve yerli marka gelişimini destekleme platformudur.

Türkiye üreten ülke olmaktan uzaklaşarak, yabancı markaların ticaretini yapan bir ülke durumuna gelmiştir. Yabancı markalar ise ülkemizde oluşturdukları karları kendi ülkelerine, üstelik döviz olarak götürmekte, bunun sonucu olarak ülkemiz ekonomisi giderek daralmaktadır.

İki elin parmaklarını geçemeyecek sayıda uluslararası nitelikte yerli markamızın dışında kalan, ulusal ölçekli markalar da rekabet unsuru olarak fiyat düşürme yoluna gitmekte, gerekli markalaşma yatırımlarını yapamamakta, bu da giderek daralan bir kısır döngünün içine girmelerine neden olmaktadır.

 

iyisiyerlisi,‘nin AMACI

Yerli marka tüketimine önem veren bir tüketici bilinci oluşturmak, tüketicinin aynı kategoride iki ürünü karşılaştırırken yerli olanı tercih etmesini sağlamaktır.

Yerli markaların gelişmesi, büyümesi için gerekli ortamı sağlamak, markaların kendilerini geliştirmeleri için ihtiyaç duyacakları bilgi ve enstrümanlar ile onları buluşturmaktır.

Nihai hedef; güçlü ve kendisine yetebilen, binbir emekle oluşturduğu artı değeri ülke ekonomisinde tutabilen bir yapı oluşturmaya yardımcı olmaktır.

 

Tüketicisiyle, üreticisiyle el ele verelim...

UNUTTUĞUMUZ İMECE RUHUMUZU CANLANDIRALIM!

Bilgi E-Posta: